True
el-Halil Resimli Sözlük

el-Halil Resimli Sözlük


Alt Yazı
:
Türkçe - Arapça - Ingilizce, Alfabetik
Yayınevi
:
Kategori
:
Sözlük
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Mayıs 2013
Sayfa Sayısı
:
384
Liste Fiyatı
:
300 TL
ISBN
:
978-605-5793-79-1Tanıtım Yazısı

Bir yabanci dil ögrenme ihtiyaci neredeyse insanlik tarihi kadar eskidir. Tarihin her döneminde insanlar, çesitli nedenlerle, dil ögrenme ihtiyaci duymuslardir. Günümüzde de her yastan insan çesitli nedenlerle en az bir yabanci dil ögrenmek için çabalamaktadir.
 
Bir yabanci dil ögrenirken araç gereç kullaniminin, nitelik ve nicelik açisindan verimliligi büyük oranda artirdigi bilinen bir gerçektir. Kullanilacak araç gereçler dil ögrenen kimsenin daha iyi motive olmasini ve verimliliginin artmasini saglamaktadir.
 
Resimler, yabanci dil ögretiminde en çok kullanilan materyaller arasindadir. Görsel materyaller, özellikle yabanci dil ögrenenlerin duyularini etkili bir ögrenme için harekete geçirme açisindan büyük bir öneme sahiptir. Çünkü yabanci dil ögrenen bir kimsenin gördüklerini, 'görsel hafiza' araciligiyla 'kalici hafiza'sina yerlestirmesi daha kolay olmaktadir. Görsel hafiza, yabanci dil ögrenenlerin, ögrenilen dili uygun bir baglama yerlestirmelerine, dili gerçekçi, dogal ve özerk bir sekilde ögrenmelerine ve kendilerinin bilissel ve duyussal ögrenme durumlari ile mesgul olmalarina yardimci olmaktadir.
 
Yapilan arastirmalara göre, zaman faktörü sabit tutuldugunda insanlar, okuduklarinin %10’unu, duyduklarinin % 20’sini, gördüklerinin % 30’unu, tartistiklarinin %40’ini, hem görüp hem duyduklarinin % 50’sini, görüp, duyduklari ve söylediklerinin % 80’ini, görüp, duyup, dokunup, söylediklerinin % 90’ini hatirlamaktadirlar. 
 
Elinizdeki çalisma, bu temelden hareketle, üç dilin (Arapça, Türkçe, Ingilizce) ögrenim ve kulanim süreçlerine yardimci olmak ve bu dillerin sözcük dagarciginin olusumuna katki saglamak amaciyla hazirlanmistir. Sözcük seçiminde, gündelik yasamda en çok kullanilan kelimelere öncelik verilmistir. Her sözcük, iki dilde karsiliklarinin verilmesinin yani sira, en az bir resim ile görsel olarak desteklenmistir. Ayrica sözcüklerin örnek kullanimlarina, zaman zaman sözcük ile anlam bagi olan kelime ve cümle yapilarina, bazen de es anlamli sözcüklere genis oranda yer verilmistir. Herkesin rahatlikla yaninda tasiyabilecegi ebatta (13,5 / 19) hazirlanan bu sözlük zevkle kullanilsin diye renkli olarak istifadenize sunulmustur.
 

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mayıs 2013
Cilt
:
Iplik dikis-Amerikan Bristol 240 gr.
Kağıt
:
1. hamur
Boyut
:
13,5 cm x 19,3 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Halil Uysal

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat