True
Aliya`da Özgürlük ve Sanat

Aliya`da Özgürlük ve Sanat


Üst yazı
:
Yeryüzünde Filizlenen Gökyüzünün Çocugu
Yayınevi
:
Kategori
:
Anı-Biyografi
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Şubat 2022
Sayfa Sayısı
:
112
Liste Fiyatı
:
130 TL
ISBN
:
978-605-2339-66-4Tanıtım Yazısı

Çagimizin taninmis öncü Müslüman sahsiyetlerinden biri… Hem bir düsünür hem bir devlet adami… Siyasi baskilar görmüs, zindan yillarini yasamis, savasa ve soykirima sahit olmus ama ruhunun aydinligindan ve umudunun isiltisindan bir sey kaybetmemis yine de… Bu kadar siddetli günlerden geçip de ölçüyü, adaleti ve zarafeti elden birakmayan kaç kisi yasamistir? Siyasi basireti ve bilgece rehberligi sadece Bosna halkina degil tüm dünya Müslümanlarina örnek olmustur. Özgürlüge olan tutkusu, sanata, edebiyata ve felsefeye olan ilgisi, entelektüel birikimi ve eylemci kisiligi ile Aliya Izzetbegoviç’i yine özgürlüge olan tutkusuyla bilinen bir yazarin, Ahmerî’nin kaleminden okuyacaksiniz. 
 
Imaniyla besledigi simsicak kalbini özgürlük ve adaletin timsali kildi Aliya. Insan; düsüncesi ve eylemleriyle yeryüzünün bir bitkisi iken, maneviyati ve sanata düskün yaniyla göklerin çocugu… Bu iki tarafi kendi sahsiyetinde ahenkli bir sekilde birlestiren nadir sahsiyetlerden biridir Aliya. Ve elinizdeki eser, Aliya’nin hayati ve sahsiyeti ile düsüncesinin kesisim noktasi üzerinde kaleme alinmis, farkli boyutlariyla bir Müslüman lideri tam da ayirt edici vasiflariyla yakalamaya çalismistir. Aliya’da özgürlük ve sanat, inancinin açtigi ufuklarda yürüyüp iz birakmasiydi arkasinda. Ahmerî bu kitabinda Aliya’daki iki kavrami ele almakla kalmiyor, ayni zamanda hem kendi çapraz okumalariyla konuyu zenginlestiriyor hem de Aliya’nin hayatina özgürlük ve estetik isiginda bütüncül bir bakis atiyor.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Şubat 2022
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:
,

Kitabın Yazarı

Muhammed Hâmid El-Ahmerî

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat