True
Suriye

Suriye


Üst yazı
:
Emevi Hanedanligindan Esed Diktatörlügüne
Yayınevi
:
Kategori
:
Toplum ve Siyaset
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Aralık 2013
Sayfa Sayısı
:
326
Liste Fiyatı
:
220 TL
ISBN
:
978-605-5793-73-9Tanıtım Yazısı

Bu kitap ne salt kuru tarihi bir metindir ne de sadece son olaylari analiz eden, tarihi arka plan ve ruhtan yoksun siyasi bir çalismadir. Sam merkezli Suriye’nin kadim dönemlerinden baslayarak, bölgenin sosyolojisi ve tarihi arka plani ile bugün yasananlar arasinda bir bag oldugu gerçegi ve daha pek çok nedenle elestirel bir okuma yapilmistir. 
 
Bugün yasananlarla binlerce yil öncesi arasindaki benzerliklere dikkat çektik, özellikle de bölgenin kendine özgü dinamiklerini ve algilarini sorgulamaya çalistik.  Birinci Dünya Savasi yillari öncesinde hizli bir ufuk turu yaparak bazi tespitlerde bulunduktan sonra, bu savasla Suriye Halk Ayaklanmasi öncesi dönemi daha detayli ele aldik. Daha sonra da ayaklanma sürecini ve bu süreçte muhalefet cephesinin içerde ve disardaki durumunu, Türkiye’nin durusunu, Iran ve S. Arabistan gibi bölge ülkeleri ile ABD gibi dis ülkelerin rolünü irdeledik.
Suriye tarih boyunca dinlerin, kültürlerin, medeniyetlerin ve bunlari temsil eden devletlerin kesisme ve çatisma alaninda önemli bir sahne olmustur. Bu gün orada yasananlar da bu savaslarin soguk yüzü olarak okunabilir. Elinizdeki kitapla bu gerçege isik tuttugumuz kanisindayiz. 

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Aralık 2013
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mehmet Yaşar Soyalan

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat