True
Söz ve Taniklik

Söz ve Taniklik


Alt Yazı
:
Denemeler - Deneyimler
Yayınevi
:
Kategori
:
Deneme
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Şubat 2017
Sayfa Sayısı
:
88
Liste Fiyatı
:
80 TL
ISBN
:
978-605-67124-9-4Tanıtım Yazısı

Elinizdeki çalisma muhtelif denemelerden olusmakta ve yasanmisliklar içermektedir. Bir hocasinin benzetmesiyle; bazen coskun bazen durgun, bazen çilgin bazen sakin akan, yer yer selaleler olusturan bir nehir gibi geldigi öze dogru seyreden bir yasamdan çekip çikarilmis tecrübelerdir. Akip giden nehirden farkli zamanlarda rastgele alinmis birkaç kova su gibi…
 
Bu muhtelif konulari birlestiren sey ise, ayni yasam öyküsünden, ayni tecrübeden damitilmis olmalaridir. Kitapta farkli konulari okurken bu ortak noktayi hissedeceginizi umuyorum. Su da fark edilecektir ki, bunlar kurgulanmis metinler degil; bazi olaylar, gözlemler ve yasanmisliklar sonucunda elin istem disi kaleme gidisiyle dogal olarak ortaya çikmis metinlerdir. Bazen bir tespit, bazen bir sohbet, bazen de bir nasihat formuna bürünmüs olabilirler; ama haddini bilen, samimi bir arayisi içinde barindiran satirlar oldugu asikârdir. 
 
Aslinda herkesin yasami bir nehir, dere ya da irmak denebilir. Ya da hayat bir akistir. Biz bu akisin içindeyiz. Önemli olan su: Bu hayat nehrinde bir damla miyiz yoksa bir saman çöpü mü? Iste ben bunun derdindeyim.
 
Bütün deist-teist-ateist vs. din ve dünya görüslerini göz ardi ederek/geçerek… Hayatin genel akisinin, hay ve kayyum olan yaratici mutlak gücün kontrol ve kusatmasinda seyrettigine, ama bu akista bir saman çöpü olmamanin da bizim elimizde olduguna inaniyorum. Bunun için kendimizi tanimak, varligi ve hayati tanimak, hayatin ötesine dair sorular sorabilmek önemlidir.  Duygu ve deneyimlerimi bu mütevazi kitapçikta paylasimim da bu farkindaligi artirmada katki saglamaya dönüktür.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Şubat 2017
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Latif Kınataş

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat