True
Ramazanin Gölgesinde

Ramazanin Gölgesinde


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
fî Zilâli Ramazan
Kategori
:
Deneme
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
1. Basım / Ekim 2021
Sayfa Sayısı
:
120
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
978-605-2339-45-9Tanıtım Yazısı

Arka Kapak
Elinizdeki bu eser, içinde ulvi anlamlara, kulluk yörüngelerine ve birtakim hedeflere yönelik özgün fikirleri barindiran, Kur’ân’i ve Ramazanin gayelerini derinlemesine düsünmek üzere insani yola çikaran bir tefekkür yolculugudur.
Insanin, kendi inanç esaslariyla ve evrenle olan iliskilerine bakisi, bu yolculugun özünü olusturmaktadir. Bu yolculuk boyunca insan, varlik âlemine, zamana, tarihe ve en nihayet dönüp gidecegi yere dair, ibadetlerin kendi bilincinde olusturdugu degisimlere tanik olmaktadir.
Ayni zamanda bu eser, Islam dininin en önemli rükünlerinden biri olan bu ibadetin toplumsal boyutlarini kesfetmeyi de amaçlamaktadir.
Kitapta yazar, aliskanliklarin esaretine düsüp de ibadetlerin özüne yönelik tâzimi kaybetmemesi için insan ruhunun halleri üzerinde duruyor. Okuru essiz bir Ramazan yürüyüsüne çikaran eser, ona bu kutsal ayin güzergâhini göstermekte, onu bayramin hikmet dolu aydinlik sabahina çikarmakta ve tüm bunlari ümmet olmanin bagiyla birbirine baglamaktadir.
Nefis ile beden, duyu organlari ile nimetler ve kalp ile ruhun basamaklari arasindaki iliskilere dair düsünceleri zihnimizde iyice yogunlastirmamiza yönelik bir davet…
Din anlayisimizi da yeniden gözden geçiren eser, söz konusu farizanin inanç sistemiyle olan irtibatini yeniden kurmakta ve tevhidin özünü yüreklerde ihya etmeye çalismaktadir.
Ruha dinginlik veren bir yolculuga çikmaya hazir misiniz?
Ramazanin gölgesinde…
Ve Allah’in yolunda...

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2021
Cilt
:
Amerikan Bristol 230
Kağıt
:
60 gr kitap kagidi
Boyut
:
13,5 X 21
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Hibe Rauf İzzet

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat