True
Müslümanlar ve Antisemitizm

Müslümanlar ve Antisemitizm


Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ekim 2018
Sayfa Sayısı
:
80
Liste Fiyatı
:
70 TL
ISBN
:
978-605-2339-02-2



Tanıtım Yazısı

Acaba Müslümanlarin bir “Yahudi sorunu” var midir? Baska bir deyisle, Müslümanlar Yahudilere karsi antisemitik tutum ve eylemlerin faili midirler? Bu soruya bir cevap vermek için ilk iki bölümde hizli bir özet yaparak antisemitizmin kavramsal ve tarihsel bir taslagini çizmeye çalistik.
Sonraki iki bölüm, Müslümanlarla antisemitizm arasinda bir iliski kurmaktadir. Önce tarihsel olarak Müslüman dünyada antisemitizm var miydi, vardiysa bu nasil bir görünümde ortaya çikmistir, bu soruyu cevaplamaya çalistik. Daha sonra, Bati’da sikça gündeme getirilen “Kur’an’in antisemtik bir kitap” olduguna dair iddiayi tartistik.
Son bölüm ise, antisemitizmin güncel boyutlarini verilerle ortaya koyarken ayni zamanda Müslümanlarin antisemitizmle yollarinin nasil kesistigini ve bu problemin nasil bir mahiyete sahip oldugunu da belirlemeye çalisiyor.
Eger bu küçük çalisma, antisemitizm konusunu Müslümanlarin gündemine tasima ve bununla yüzlesme konusunda bir katki sunarsa, amacina ulasmis olacaktir.


Kitabın Yazarı

Kadir CANATAN

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat