True
Müslüman Dünyada Toplumsal Degisme

Müslüman Dünyada Toplumsal Degisme


Alt Yazı
:
Medenilesme - Modernlesme - Mondializasyon
Yayınevi
:
Kategori
:
Toplumbilim
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ekim 2018
Sayfa Sayısı
:
171
Liste Fiyatı
:
120 TL
ISBN
:
978-605-2339-05-3Tanıtım Yazısı

Toplumsal degisme konusunda kuramsal çalismalar ve çagdas dönemdeki degismeyi farkli boyutlariyla ortaya koyan eserler çok olmakla birlikte; “Müslüman dünya”nin geçmisten günümüze geçirdigi degisimi ele alan yapitlar ne yazik ki yok denecek kadar azdir.
 
Çogu çalismanin, modernlesme ve Batililasma meselesine odaklanmis olmasi ve toplumsal degisimin Bati karsitligi biçiminde ve dis etkenlere endeksli okunusu, içinden geçmekte oldugumuz sürecin travmatik ve trajik boyutlarina isaret etmektedir. “Dis etkenler” önemli olmakla birlikte, sadece dis dinamiklerle degismeyi açiklamak ve modellemek, içinden çikilmasi zor entelektüel ve bilimsel sorunlari da beraberinde getirmektedir.
 
Geçmisten günümüze Müslüman dünyadaki toplumsal degisim, nasil bir modelle açiklanabilir? Bu hala önümüzde duran önemli bir sorudur.  Bu soruya bir cevap arayisi niteligindeki bu çalisma, geçmisten günümüze Müslüman dünyadaki toplumsal degisim evrelerini üç kavramla (3 M) izah eden ve modellestiren bir yaklasimi içermektedir; “Medenilesme”, “Modernlesme” ve “Mondializasyon” (Küresellesme). 
 
Ve bu çalisma, çok uzun bir süreci ana hatlariyla ve kendi iç dinamikleriyle, kentlesme odakli olarak ortaya koymaya çalisan özet bir çalismadir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2022
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 x 21
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Kadir CANATAN

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat