True
Muhalif

Muhalif


Alt Yazı
:
Caz, siyon ve kurtulus üzerine kapsamli bir söylesi
Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
Dissidence
Kategori
:
Söyleşi
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
İngilizce
Basım
:
1. Basım / Ocak 2017
Sayfa Sayısı
:
110
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
978-605-67124-1-8Tanıtım Yazısı

Gilad Atzmon; Yahudi kimligi, siyaseti ve kültürü ile ilgili birtakim felsefi sorular ortaya koyarak Siyonizm, Israil ve Filistin incelemeleri üzerine yogunlasmaktadir.
 
Yahudi kimlik politikalarini irdelemek ve Yahudi kültürü ile siyasetini elestirmek sorunlu bir ugrastir. Hatta çok az entelektüel ve akademisyen bu konularin üzerine egilme cesaretini gösterebilmistir.
 
Atzmon, bir cerrah kesinligi ve hassasiyeti ile Yahudi gücünü masaya yatiriyor. Bu da ona karsi yürütülen amansiz kampanyanin sebebini açiklamaktadir. Atzmon’in eserleri çogu saygin akademisyen ve hümanist tarafindan desteklenmis ve teyit edilmis olmasina ragmen, kendisi düzenli olarak karalanmakta ve iftiraya ugramaktadir. Ancak aleyhinde konusan tek bir kisi dahi onun felsefi sisteminde bir kusur bulmayi basaramamistir. Dogrusu buna yeltenmiyorlar bile.
 
Bu kitap, dünyanin güncel sorunlarina iliskin basiretli ve sofistike bir anlayis sunmaktadir. Ayrica düsünür, müzisyen ve muhalif Gilad’i tanimak için de büyük bir firsattir. Gilad, içinde yasadigimiz dünya hakkindaki alisilmadik ancak derin fikirlerini sekillendirmesine rehberlik eden o essiz sezgi ve ilim bilesimini anlatiyor.
 
Son olarak, bu kitap kabilecilik ve kimlik politikalari tarafindan esir alinmis herkese bir davet niteligindedir. Su an için kendini idrak edemeyen bir dünyayla ilgili olarak taze, evrensel bir ahlaki bakis açisi sunmaktadir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2017
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Gilad Atzmon

Alimuddin Osmani

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat