True
Muhafazakar Endise Aile

Muhafazakar Endise Aile


Alt Yazı
:
Kuramsal, Tarihsel Ve Çagdas Bir Yorum
Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Haziran 2018
Sayfa Sayısı
:
176
Liste Fiyatı
:
120 TL
ISBN
:
978-605-2339-16-9Tanıtım Yazısı

Aile, temel toplumsal kurumlarin basinda gelmektedir. Siyaset, egitim, hukuk ve ekonomi gibi diger kurumlarla etkilesim içindedir. Bu toplumsal kurumlari etkiledigi gibi onlardan da etkilenir. Bu çalismada aile, din perspektifinden ele alinacaktir. Din, Müslüman toplumlar açisindan bir “eksen” kurumdur. Ancak çagimizda hem din hem de aile ciddi bir degisim geçirmekte ve çogu insan için bir endise kaynagi olusturmaktadir. Iste, elinizdeki çalisma aile kurumunun geçirdigi bu degisimin gerçekten de bir endise kaynagi olup olmadigini tartismaktadir.
Iki ana bölümden olusan kitabin ilk bölümünde Müslüman aile, teorik ve tarihsel birikim açisindan, ikinci bölümünde ise çagdas gelismeler ve toplumsal pratik açidan degerlendirilmektedir. Sonuç bölümünde olgusal gelismeleri, Islami deger ve normlar açisindan yorumlayan yazar, çagdas Müslüman ailenin ciddi bir kriz içinde oldugu sonucuna varmaktadir.


Kitabın Yazarı

Kadir CANATAN

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat