True
Medinede Sosyal Hayat

Medinede Sosyal Hayat


Alt Yazı
:
Dört Halife Dönemi
Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Şubat 2016
Sayfa Sayısı
:
356
Liste Fiyatı
:
250 TL
ISBN
:
978-605-9136-18-1Tanıtım Yazısı

Toplum halinde yasayan insanlarin karmasik sosyal baglarinin oldugunu düsündügümüzde toplumu sadece belirli konularda incelemenin olayin bütününü görmeye engel olacagini da belirtmek gerekiri. Birey, ailenin bir ferdi, toplumun bir üyesi, devletin bir vatandasi olarak çarsi pazarda bir müsteri, egitim faaliyetlerinin bir parçasi, herhangibir davanin tarafi, saglik kurumlarinin bir çalisani yada mahatabi konumlarinda olabilmektedir. Özellikle bir sehir özelinde yapilan sosyal tarih arastirmalarinda bireyi ve toplumu incelerken mümkün oldugunca bir bütün halinde degerlendirmek, yasantisina etki eden ve kenidisinin de etkiledigi tüm alanlari ele almak gerekmektedir. Toplumun demografik yapisi, krumlar, günlük yasam, iktisadi iliskiler, dini hayat gibi tüm alanlari kapsayan bir çalisma, o topluma dair daha bütüncül ve saglikli veriler sunacaktir.

Iste alaninda ilk çalisma kabul edilebilecek bu kitapta nebevi modelligin üzerinde yükseldigi tarihi zeminle birlikte Islam tarihçiliginin kadim problemlerinden biri olan, Hz. Peygamber'in nebevi davetine sadece sahit olmayip ayni zamanda destek veren bir toplumun nasil kisa bir süre içerisinde birbirlerinin bogazlarina sarildiklarini anlayabilmede toplumun ictimai ve iktisadi yönden yasadigi dönüsmler bir bütün olarak ele alinmaktadir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Şubat 2016
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Feyza Betül Köse

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat