True
Mahfuzat

Mahfuzat


Üst yazı
:
Gezi Notlari
Alt Yazı
:
Islam Cografyasinda Seyahat Notlari 1
Yayınevi
:
Kategori
:
Gezi Notları - Seyahatname
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ekim 2017
Sayfa Sayısı
:
248
Liste Fiyatı
:
160 TL
ISBN
:
978-605-9136-12-9Tanıtım Yazısı

Son yillarda Islam cografyasinin büyük bir kismini degisik vesilelerle gezdim. Islam tarihinin önemli hadiselerinin geçtigi mekanlari gördüm, ilmi müesseselerini dolastim, kütüphanelerinden istifade ettim. Degerli ilim adamlariyla tanistim, fikir teatisinde bulundum. Bunlari da çogunlukla not aldim, ancak bir türlü firsat bulup tamamini bir araya getiremedim. Anilarimin bazilarini zaman zaman dostlarin talebi üzerine yazdim, ancak tamamini iki kapak arasina almayi basaramadim. Dostlarla bir araya geldigimizde bu ülkeler hakkinda anekdotlar aktarinca mutlaka yazmam gerektigi hususunda baski yapiyorlardi, elinizdeki çalisma bu baskinin bir sonucu olarak ortaya çikti. 
 
Kitabin adini "tavan arasindaki sandikta gizlenen küçük hatiralar" anlamina gelen Mahfuzât koydum. Bu isimle zihin dünyamda iz birakan hadiseleri siz degerli okurlarimla paylasmak istedim. Her ne kadar Mahfuzât'in alt basligini "Islam Cografyasinda Seyahat Notlari" seklinde koydumsa da aslida bu çalisma salt bir seyahat kitabi degildir. Zira ben dogal güzelliklerin, turistik mekânlarin pesinde olan ve gezdigi ülkeleri kendisinden sonra ziyaret edeceklere bir rehber hazirlamaya çalisan, onlara bu baglamda yol gösteren bir seyyah degilim. Bir akademisyen olarak bu cografyayi gezdigim için anlattigim her bir ülkeye de bu zaviyeden baktim.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2022
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mahfuz Söylemez

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat