True
Laiklik ve Sivil Toplum

Laiklik ve Sivil Toplum


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
Muqarabat fi`l Almaniyyeti ve`l Müctema`l Medeni
Kategori
:
Düşünce
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
4. Basım / Kasım 2018
Sayfa Sayısı
:
167
Liste Fiyatı
:
120 TL
ISBN
:
978-605-67124-5-6Tanıtım Yazısı

Su günlerde, Tunus Nahda Hareketi’nin lideri Rasit Gannusi’nin “Laiklik ve Sivil Toplum Üzerine” adli kitabinin müsveddesini okudugumdan dolayi mutluyum. Çünkü ben, bu çagda kültürel özgünlükten ve çagdas ve kadim felsefe okumalarindan büyük ölçüde nasibini almis, seçkin bir Müslüman yazarla karsi karsiyayim. Bütün bu meziyetler onu, asri kusatabilmeye ve saf Islami degerlerine zarar vermeksizin bu asrin farkli kültürlerini hazmetmeye hazir hale getiriyor. 
 
Elimizdeki bu kitap laiklik, devlet ve sivil toplum konularini ele alan degerlendirmelerden olusmaktadir. Bu konulardan her biri, kapsamli bir arastirma olarak ele alinmasa da, bir ya da birçok açidan degerlendirmeye tabi tutulmustur. Yazarin amaci, Islam toplumlarinda bariz bir etkisi olan bu açilara okuyucunun dikkatini çekmektir.
 
Islam’da sivil toplumdan bahsetmek; Islami sistemin, devletin vatandaslara zulmetmesine karsi çikan ve halka daha fazla hak ve özgürlük taniyan sivil toplumun insasindaki öncül konumunu ortaya çikarir. Kitabin içindeki on ana basliktan her biri belirli bir fikri açiklarken yeni bir noktaya da dikkat çekmektedir. Ayrica bu degerlendirmeler, Islam kültürünü daha köklü ve çagin yeniliklerini özümseyecek hale getiren önemli eklerden olusmaktadir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2022
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Raşid El Gannuşi

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat