True
Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde

Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde


Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
1. Basım / Ekim 2016
Sayfa Sayısı
:
306
Liste Fiyatı
:
220 TL
ISBN
:
978-605-66665-4-4Tanıtım Yazısı

Bu kitapta mesele bazilarinin salt kötü niyetle ve kasitli olarak dillerine dolayacaklarinin aksine, en nihayetinde dini insanlarin hayatindan çikarmakla ilgili degildir. Aksine burada mesele bizzat dinin kendisini özgürlestirme çabasidir ki bu özgürlestirme dini, sadece insani degersizlestirmekle yetinmeyen, fakat -insani degersizlestirme çabasini sürdürme ugruna- Allahin yüceligine de halel getiren, Kuranin etrafina kör ve sagir duvarlar ören su mutlakçi söylemden kurtarma çabasidir.

Bu, Arap/Islam dünyasinda demokratik dönüsümlerin sürecini tehdit eden sey olup söz konusu demokratik dönüsümün sadece bir siyasi faaliyet olmakla sinirlanamayacagi anlamina gelir. Aksine bu demokratik dönüsümün tamamlanmasi, hümanist bir söylemin insa edilmesi sartina baglidir. Bu hümanist söylem içerisinde Allah ve Kuran kavramlari, bu kavramlari totaliter otoritenin maskesi haline getiren tasavvurlardan kurtulup özgürlesecektir. Çünkü isin dogrusu sudur ki Allah, insan ve Kuran üçlüsü arasindaki irtibatin saglamligi öylesine merkezi bir öneme sahiptir ki bu üçlü arasindaki irtibat, bunlardan herhangi birinin özgürlestirilmesini digerlerinin özgürlestirilmesi için sart kilar.

Nihayet insan ugruna atilacak adimin ayni zamanda Allah ve Kuran ugrunda da atilmis sayilacagini ve bunun aksinin de geçerli oldugunu söylemek mümkündür.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2022
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Ali Mebruk

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat