True
Kuran Filozofu Muhammed Abdullah Diraz

Kuran Filozofu Muhammed Abdullah Diraz


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
Feylesofu`l Kur`ani`l Kerim
Kategori
:
Anı-Biyografi
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
1. Basım / Mayıs 2017
Sayfa Sayısı
:
115
Liste Fiyatı
:
100 TL
ISBN
:
978-605-67124-4-9Tanıtım Yazısı

Elinizdeki bu çalisma Prof. Dr. Muhammed Abdullah Draz’i, onun essiz fikirlerinin düsünce dünyamiza katkilarini ve hayatinin bilinmeyen yönlerini ortaya koymayi amaçlayan kisa ve özlü bir eserdir. Bu çalismada Üstad Draz’i tanimaya, Çagdas Islami düsüncedeki büyük payini ve özellikle de itidal ve yenilik alanindaki katkisini göstermeye çalistik. Onun hayatini, sahsi özelliklerini, fikri metodunu ve yazi üslubunu anlattik. 
 
Draz’in, Islam algisina dair basit bir düsünsel yolculuk yaparak su bes dikotomi çerçevesinde orta yolcu düsünceye katkisi üzerinde durduk: Akil ve nakil, din ve bilim, cebr ve ihtiyar, sünnet ve bidat, savas ve baris… Ve burada onun, derinlikli, genis ve itidalli bir bakisla meseleleri nasil ilmi liyakatle degerlendirdigini görmüs olduk…
 
Draz’in düsünce dünyasinda yenilikçiligin temellerine baktik ve kendisinin, Kur’an ahlaki ve Kur’an’in kaynagi gibi Kur’an ilimlerinden iki yeni ilmin teorik temelini attigini anlattik. 20. yy Müslüman öncü sahsiyetlerinde münferit olarak göze çarpan birçok özellik Draz’in sahsinda adeta bir araya gelmistir; Dogu kültürü ile Bati kültürünü, Islami bilgi ile Islami durusu (pratigi), fikri derinlik ile aydinlik bir ruhu kendi sahsinda toplamistir.
 
Bu çalismanin, Draz’in düsünce dünyasinda itidal fikrinin izleri ve yenilikçiligin köklerini ortaya koyma hususunda degerli okuyucuyu onun kaleminden dökülenlere bakmaya sevk ederek yeni bir seyler yapmasina bir katki niteligi tasimasini umuyoruz. Draz’i, onun aklini ve ruhunu ondan daha iyi anlatan bir kalem yoktur. Hiç süphesiz Allah ona dogru karar verme yetenegi ve hikmeti vermistir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mayıs 2017
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

M.Muhtar Şankıtî

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat