True
Kirmizi Minare

Kirmizi Minare


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
El Mi`zenetü`l Hamra
Kategori
:
Anı-Biyografi
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
2. Basım / Aralık 2023
Sayfa Sayısı
:
326
Liste Fiyatı
:
230 TL
ISBN
:
978-605-9136-21-1Tanıtım Yazısı

Bu kitap, sadece Ibrahim Guse'nin soyut bir hayat hikayesi degil; ayni zamanda Filistin ve Ürdün Ihvani'nin 50 yillik tecrübesinin canli tanikligidir. 
 
1991-1999 yillan arasinda Hamas'in resmi sözcülügünü yapan I.Guse'nin bu halarati, zengin bir döküman ve ilk kez yayinlanacak bilgiler sunmaktadir. Zira o, Hamas'in özellikle kurulusunu takiben ilk 12 yilda aldigi siyasi kararlarda rol almis biridir. 
 
Üstat Guse'nin hatiralari, çok açik ve nettir; birçok konuda Hamas'in bakis açisini yansitir; arastirmacilar arasindaki özellikle Aksa Intifadasi öncesine dair birçok tartismaya açiklik kazandirir.
 
Kesinlikle diyebiliriz ki; bu kitap, Filistin arastirmalarini önemseyen ve çagdas Filistin sorunuyla ilgilenen arastirmacilarin ilgisiz kalamayacagi bir kitaptir. 
 
Filistin ekseninde, bölgedeki hareketleri, cemaatleri ve gelismeleri tanimak isteyen herkesin basvuru kaynagi ve cep kitabi niteligindedir.

Kitabın Yazarı

İbrahim Guşe

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat