True
Islam Ülkelerinden Söylesiler

Islam Ülkelerinden Söylesiler


Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Mart 2016
Sayfa Sayısı
:
136
Liste Fiyatı
:
100 TL
ISBN
:
978-605-9136-20-4Tanıtım Yazısı

Elinizdeki kitap, Islam cografyasi ile ilgilenen biri olarak ziyaret ettigim degisik bölgelerdeki sahsiyetlerle yaptigim düzensiz söylesilerden olusmaktadir. Aslinda bu söylesiler yapilirken yayinlamak amaciyla gerçeklestirilmemistir. Fakat içerikleri ortaya çiktiktan sonra bir kösede kalmalarina yüregim el vermedi; yayinlayarak ilgi duyanlarin istifadesine sunmaya karar verdim. 
 
Söylesilerin ilki Kibris’in önemli isimlerinden Isilay Arkan Beyle yapilmistir. Yakin Dogu Üniversitesinde, üniversite ögrencileri ile hocalarinin huzurunda gerçeklestirilen bu söylesi, özellikle CHP zihniyetinin Islam’dan yalitik bir bölge olusturmak amaciyla Kibris’ta neler yaptigini desifre etmesi açisindan önemli ipuçlari içermektedir. 
 
Yemenli Abdulkerim Zindanî ile gerçeklestirdigimiz ikinci söylesi ise Islam âleminin bugününe, ümmetin içinde bulundugu duruma isik tutmaktadir. 
 
Devaminda Pakistan’in bilge mütefekkiri Hursit Ahmet ile gerçeklestirdigimiz söylesi ile Ibadi âleminin iki önemli sahsiyeti Tunuslu Ferhat Ca’biri ve Cezayirli Muhammed Babaammi ile gerçeklestirdigimiz söylesiler bulunmaktadir. Bu iki söylesinin de günümüz Islam aleminin bugün en az bilinen iki kitlesini biraz daha tanimamiza katki saglayacagi kanaatindeyim.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mart 2016
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mahfuz Söylemez

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat