True
Islam Medeniyetinde Bilim Öncüleri 3 - Felsefe

Islam Medeniyetinde Bilim Öncüleri 3 - Felsefe


Alt Yazı
:
Felsefe
Yayınevi
:
Kategori
:
Anı-Biyografi
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ekim 2021
Sayfa Sayısı
:
264
Liste Fiyatı
:
200 TL
ISBN
:
978-605-2339-48-0Tanıtım Yazısı

Müslüman dünyada dini ilimlerle ilgilenen bilim adamlari çok itibar görmüstür. Diger dünyevi ve pozitif ilimlerle ilgilenen bilim adamlarina karsi ise maalesef, birinci gruptakiler kadar ilgi gösterilmemistir. Askere teknolojiyi, yazara kâgidi, hastaya sagligi, halkin rahatligi için mimariyi üreten onlarken; belki de pozitif ayrimcilik sebebiyle, ilk grup gibi itibar görememislerdir. Dahasi zaman zaman ilk grup tarafindan da asagilanmislardir.
Aslinda Islam dünyasi maddi boyutlarda o günden bugüne gelebildiyse bunda önemli bir oranda onlarin payi ve emegi vardir. Bundan dolayidir ki bu bilim insanlarina karsi vefa borcumuz bulunmaktadir.
Iste bu projemizde dini ilimler disindaki alanlarda yeni kesifler ve atilimlar yapmis “Islam Medeniyetindeki Bilim Öncüleri”ni arastirdik. Her bir ilim dalindaki öncü bilginlerimizi ayri bir kitapta tanitmak istedik. Bu sebeple dokuz alan belirledik ve her alanla ilgili yaklasik elli bilim insanini kapsayacak bir kitap seklinde projemizi hazirladik.
Projenin ismine de uygun olacak sekilde ilkesel olarak ilgili alanda yeni bir icat yapan, alana bir yenilik getiren, farkli bir seyler ortaya koyan ve bilineni bir tik ileri götürenleri mercek altina aldik ve bu bilim insanlarinin biyografilerini ve ilme katkilarini burada aktardik. Böylece Islam Medeniyet Tarihindeki bu kiymetli 443 bilim öncüsüne karsi borcumuzu bir nebze yerine getirmek amacinda olduk.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2021
Cilt
:
Karton kapak
Kağıt
:
60 gr kitap kagidi
Boyut
:
15x23
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mehmet Azimli

Fatih TOKTAŞ

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat