True
Islam Düsüncesinin Çagdas Insasi

Islam Düsüncesinin Çagdas Insasi


Alt Yazı
:
-Temel Problemler Için Bir Taslak-
Yayınevi
:
Kategori
:
Düşünce
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Aralık 2020
Sayfa Sayısı
:
263
Liste Fiyatı
:
180 TL
ISBN
:
978-605-2339-42-8Tanıtım Yazısı

 Içinden geçmekte oldugumuz süreç, dünyanin çok boyutlu bir kriz içinde oldugunu göstermektedir. Siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel düzlemde belirtileri iyice açiga çikan bu krizin arkaplanlari ciddi olarak yoklandiginda, yüzeysel degil paradigmatik bir nitelik tasidigi görülecektir. Dolayisiyla siyasal ve ekonomik küçük dokunuslarla halledilemeyecek ölçüde derin, bütüncül ve düsünsel çabalari gerektirmektedir. Bu durum dünyaya egemen olan düsünsel perspektifin sorgulanmasi kadar yeni bir paradigma ile düsünce insasini ajandamizin birinci gündemi kilmaktadir.
Elinizdeki kitap; bir yandan mezkur krizin en temeldeki düsünsel sebebinin, bütün bilgi üretimi ve birikimine ragmen askinla saglikli bir iliski kuramamaktan kaynaklanan anlam problemi ve askinliktan kopus, diger yandan mevcut sorunlari asma kapasitesine sahip olan paradigmanin Islam oldugu varsayimlarindan hareketle, Islam düsüncesinin sistematik olarak çagdas insasina odaklanmaktadir.   Bu baglamda “Islam Düsüncesinin Çagdas Insasi” ismiyle vücut bulan bu kitap, sistematik düsünce insasinin bir adim öncesinde yapilmasi gerekeni; bu konudaki temel meseleleri tartismaktadir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Aralık 2020
Cilt
:
Amerikan Bristol 230
Kağıt
:
60 gr kitap kagidi
Boyut
:
13,5 X 21
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mustafa Tekin

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat