True
Iran Yahudileri

Iran Yahudileri


Yayınevi
:
Kategori
:
Toplumbilim
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
1. Basım / Ekim 2017
Sayfa Sayısı
:
138
Liste Fiyatı
:
120 TL
ISBN
:
978-605-66665-9-9Tanıtım Yazısı

Dünyanin birçok ülkesinde Yahudi varligi etkin ve ayni zamanda merak konusudur da. Bir tas atimlik mesafedeki komsumuz Iran ve içerisinde yasayan Yahudi azinligin tarihini en çok bilmesi ve arastirmasi gereken belki de Türk siyaset ve düsünce dünyasidir.  Arapçadan Türkçeye çevirip okuyucularin begenisine sundugumuz bu kitap Yahudi Tarihi konusunda uzman bir yazar tarafindan yapilan nadir ve titiz bir çalisma olmasi yönüyle, bu konuda arastirma yapacak olanlar için önemli bir kaynak niteligindedir.
 
Iran’da Yahudilerin tarihi seyrini, yasal durumunu, örgütlenme ve egitim çalismalarini, kültür ve iletisim faaliyetlerini, Iran’da Yahudilerin Siyonistlesme sürecini, Filistin Yahudilerini ve Fiilistin’e göçü; ayrica Iran, Filistin ve Israil iliskilerini merak ediyorsaniz bu kitabi mutlaka okumalisiniz. Dilegimiz, okuyucunun kendi cografyasinda yasananlari anlamak için ihtiyaç duydugu bilginin tedarikine küçük bir katkida bulunmaktir. 

Kitabın Yazarı

Me`mun Kewaan

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat