True
Hikmet Sosyolojisi

Hikmet Sosyolojisi


Yayınevi
:
Kategori
:
Toplumbilim
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Aralık 2017
Sayfa Sayısı
:
293
Liste Fiyatı
:
190 TL
ISBN
:
978-605-67124-6-3Tanıtım Yazısı

"Din sosyolojisi konusundaki çalismalar, gerek Türkiye gerekse dünyanin farkli ülkelerinde Islam sosyolojisi gibi tartismalar ve farkli açilimlarla kendisini göstermistir. “Islam sosyolojisi” ise, esasinda Bati modernitesi ve en basta Batili sosyoloji ve bilim anlayisina bir itirazi temsil etmektedir. Fakat bu analizler, farkli önerilerle birlikte özelde Batili sosyolojinin kriz noktalarinin, hem Bati içinde hem de Islam dünyasinda giderek daha detayli tartisilmasini saglamistir.
 
Elinizdeki kitap, yillardan beri zihnimizde var olan; farkli vesilelerle tartisma ve analizlerime ekledigim bir çalismanin ürünüdür. “Hikmet Sosyolojisi” ismini tasiyan bu çalisma, 1990’larin ortalarinda “Hikmet Temelinde Bir Sosyoloji Mümkün müdür?” seklinde ortaya konulan bir soruya cevap olarak düsünülmüstür. Dogrusu ele aldigi konulari itibariyla çalismamiz hem bir sosyoloji kritigi, hem de birinsadir."

Kitabın Yazarı

Mustafa Tekin

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat