True
Filistin - Israil

Filistin - Israil


Üst yazı
:
Çatismalar ve Görüsmeler Sarmalinda
Yayınevi
:
Kategori
:
Toplum ve Siyaset
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Aralık 2012
Sayfa Sayısı
:
376
Liste Fiyatı
:
250 TL
ISBN
:
978-605-5793-66-1Tanıtım Yazısı

Filistin sorunu, yirminci yüzyilin basinda Ortadogu cografyasina Bati emperyalizmi tarafindan saplanan bir hançerdir. Bu hançerin açtigi yara hala kanamaya devam etmektedir. Israil, 1920’lerde baslattigi Filistinli kanini akitma vahsetini, siddetini artirarak sürdürmektedir. Bati ve Amerika emperyalizmi ise buna göz yummaya devam etmektedir.
 
Bugün, basta ABD ve Israil olmak üzere dünya kamuoyunda Filistin direnisine silahlarini birakmasi ve Israil’i tanimasi yönünde yogun baskilar yapilmaktadir. Diger yandan Israil, saldirganligi ile sinirlarini genisletmekte ve Filistin davasina destek veren birçok insani katletmekten geri durmamaktadir.  Mavi Marmara gemisinde yasanan vahset bunlardan sadece biridir.
 
Tarihi süreci kavramak, Filistin davasinin kimligimizi olusturan köse taslarini bilmekten geçer. Unutulmamalidir ki acilar, istiraplar, ihanetler, direnis ve zaferlerin iç içe geçtigi bu cografya, sadece Müslümanlarin degil, tüm dünya mustazaflarinin kaderinin çizildigi yerdir. 
Elinizdeki kitap çatismalar, görüsmeler ve antlasmalar sürecinde Filistin’de gelinen noktanin tarihine ve isgale isik tutan; kazanimlarin degerini ve geçirdigi evreleri anlatan bir çerçeveye sahiptir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Aralık 2012
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Ali Öner

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat