True
Diriler için - Bir yasin okumasi

Diriler için - Bir yasin okumasi


Yayınevi
:
Kategori
:
Kur`an ve Toplum
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Mayıs 2017
Sayfa Sayısı
:
77
Liste Fiyatı
:
70 TL
ISBN
:
978-605-67124-7-0Tanıtım Yazısı

Öz kaynagin ilk gönderildigi ve Peygamber aleyhisselam’in aktardigi duruluk ve açiklikta yeniden ve yeniden, Yaratici’nin murad ettigi/amaçladigi anlamda okunmadigi, anlasilmadigi ve yorumlanmadigi aci gerçegi her vakit kendini hissettirmektedir. Kitab’i ilk olarak alan, yorumlayan ve yasayarak duyuran Hz. Peygamber (s)’in muradi esliginde yola çikilmadigi da...
 
Bu çalismayla, özellikle Müslüman halkin, genel olarak ta hayatini anlamlandirmak için hakikati arayan samimi bütün insanlarin, Kitab’imizi akla ve yürege seslenen açiklikta, anlasilir ve hayata yansitmaya hazir bir canlilikla okunmasina katkida bulunmayi amaçladik.
 
Bunu da, günümüzde adeta ‘ölüler kitabi’nin sembolü haline getirilmis olan Ya-sin’in, aslinda; hayat verici mesaj, isaret ve sembol/ayetleriyle Kitab’in kalbi olusu üzerinden örneklemeye çalistik.
 
Bu tür el uzatmalarin, eserciklerin, el ele asil kaynaga bir yürüyüs zinciri oldugunu ve okuruna karsi “Kaynaga gitmene gerek yok ben varken” gibi bir edepsizligin ötesinde, “Kaynaga vardiysan bana müsaade” diyen bir edepte, edebiyatta oldugunu samimiyetle ifade ederiz.
 

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mayıs 2017
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
11 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Ayşe Şener

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat