True
Baska Inançlilar Için Islam

Baska Inançlilar Için Islam


Alt Yazı
:
Nedir, Ne Degildir?
Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Aralık 2018
Sayfa Sayısı
:
120
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
978-605-2339-17-6Tanıtım Yazısı

Küresel bir dünyada yasiyoruz. Bunun kültürler ve dinler açisindan bazi önemli sonuçlari var. Avrupa, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde milyonlarca Müslüman yasamasina ragmen, ne yazik ki Müslümanlar kendilerini anlatma ve ifade etme konusunda eksik kalmaktadirlar.  Avrupa’da yasadigim yillarda Islam hakkinda büyük bir bilgi boslugu oldugunu hissettim. Muhataplarimiz, Islam adina sadece kendi önyargilarini dile getiriyorlar ve yanli medya haberleriyle bunu desteklemeye çalisiyorlar.
Müslümanlarin kendileri için yazdiklari ilmihal kitaplari Müslümanlar için pratik bilgiler içerirken, düsünce kitaplari da Müslümanlarin entelektüel sorunlarina odaklanmaktadir. Her iki tip yayin da gayri Müslimleri bilgilendirmekten uzaktir. Bu kitaplar ne yabancilarin temel varsayim ve düsüncelerini, ne de önyargilarini hesaba katmaktadir. Hatta bilinçsiz bir sekilde yabanci dillere çevrildiklerinde fayda yerine zarar vermektedirler.
Giderek artan iletisim sorunlarini azaltmak ve var olan önyargilari kirmak için hazirladigimiz bu kitap, sadece Islam hakkinda bir önbilgi ve fikir vermeyi amaçlamaktadir. Kitap, Islam’a duyulan ilginin arka plani ve sebepleriyle baslamakta ve Islam’i anlama noktasinda bir yol ve yöntem sunmaktadir. Devaminda, Islam hakkinda yabancilarin en fazla merak ettikleri ve zihinlerinin karisik oldugu bu problematik konular ele alinmaktadir. Bu konular süphesiz ki daha genis bir müzakere ve tartisma gerektirmektedir. Ancak biz konunun özüne dokunan bazi bilgiler ve fikirler verdik ve daha ileri okumalar için bir ilk adim attik. Eger kitap önyargilari kirmak ve Islam hakkinda yeni bir perspektif sunmak konusunda bir nebze olsun katki saglarsa, amacina ulasmis olacaktir.


Kitabın Yazarı

Kadir CANATAN

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat