True
Afrika Titanikleri

Afrika Titanikleri


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
Titanikiyat Afrikiyye
Kategori
:
Roman
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
1. Basım / Mayıs 2013
Sayfa Sayısı
:
112
Liste Fiyatı
:
130 TL
ISBN
:
978-605-5793-81-4Tanıtım Yazısı

Eritre’den, Etiyopya’dan, Sudan’dan, Somali, Gana, Liberya ve talan edilmis Afrika kitasinin dört bir yanindan göçmenler… Simsarlar hepsini toplayip, denize açilmaya elverisli olmayan gemilere bindiriyor ve denizin derinliklerine gönderiyorlar.
 
“Ani bir hastalik sonucu yolculardan iki kisi öldü. Yedinci güne kadar cesetleri güvertede kaldi. Yedinci günün aksami motorun çalisacagina ve yardimin gelecegine dair ümitler kaybolunca onlari suya attilar. Ertesi sabah cesetleri geminin etrafinda yüzüyordu.
 
Firtina bulutlari bir kez daha gemiyi kusatmis, dalgalar bir saat boyunca acimasizca geminin gövdesini dövmüstü. Yagmur durmadan, dinlenmeden yagiyordu. Delik tekrar açilmis, Maluk’un tüm çabasina ragmen sular siddetle içeri dolmaya baslamisti. Geminin batmasindan dört gün önce yani on sekizinci günde yolcular birer birer açlik ve susuzlugun kurbani olmaya basladilar. Günesin batmasindan sabahin alaca karanligina kadar yirmi kisi can çekisip günün dogmasiyla birlikte de ruhlarini teslim ettiler.”
 
Ebubekir Hamit Kehhal: Eritreli hikâye yazari. Libya’da ikamet ediyor. Uzun yillar “Eritre Özgürlük Cephesi” üyesi olarak görev yapti. Etiyopya ihtilâline karsi özgürlük savasina katildi. Iki hikâyesi var: “Silah Kokusu” ve “ Berkantiya: Bilge Kadinin Topragi”

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mayıs 2013
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Ebubekir Hamit Kehhal

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat