True
21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları

21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları


Yayınevi
:
Kategori
:
İnceleme - Araştırma
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Mayıs 2023
Sayfa Sayısı
:
256
Liste Fiyatı
:
170 TL
ISBN
:
978-625-8354-15-7Tanıtım Yazısı

Arka Kapak Yazısı
40 yaşında mağaradaki yalnızlığına son verip bozuk temeller üzerine kurulmuş bir şehre onu ıslah etmek üzere dönen Muhammed’in derdi sadece itikat, ritüel ve ahiret değildi. Onun bir uygarlık projesi vardı. Siyasetin, ekonominin, kültürün, sanatın, bilim ve felsefenin, kadının, kişisel gelişimin yepyeni ve insan onuruna, hakikate ve adalete saygı duyan bir biçimde yeniden yapılandırılması gerektiğini düşünüyordu. Bu konuda ümitliydi. Fakat bunun için bir savaş vermesi gerekiyordu. Çünkü gerçekten adil bir barış ve güzel bir uygarlık isteyen bir hareket bozuk bir şehre karşı savaş vermek zorundadır.
Muhammed’in peygamberlik sonrası ömrü bir savaşlar tarihidir. Fakat bu savaşlar hiçbir zaman için bir egemenlik savaşından ibaret değildir. Bu savaşlar insanlığa dair yeni bir tezin, yeni bir uygarlığın kendini tüm veçheleriyle kabul ettirme çabasının savaşıdırlar. Yeryüzünde zayıf bırakılmış kadınların ve çocukların hakları için mücadeleye kendini adamış Muhammed’in derdi adil bir uygarlık kurmaktan ibaretti. Cennetten ve cehennemden öte bu dünyayı ilgilendiren bir uygarlık. Bu dünyanın bir ütopya yaratmak üzere seferber olması gerektiğini ve bu ütopyayı gerçekleştirmenin mümkün olduğunu dile getiren bir mücadeleydi bu.
Muhammed kendi tefekkürüyle bir yere kadar geldi. Ve Allah’ın vahyi onun yerel tefekkürünü evrensel ve zamanüstü bir söyleme çevirdi. Kur’an’ı doğru okuyacaksak onda her şeyi buluruz. Ve bu her şeyin hiç de 21. asırda bile eskimemiş bir tarzda nasıl ifade edildiğini… Kur’an’ı dikkatle okuyan birey onda 7. asırda dile getirilmiş olsa da 21. asırda bile henüz gerçekleştirilmemiş bir idealin tohumlarını bulur.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mayıs 2023
Cilt
:
Amerikan Bristol 250 gr.
Kağıt
:
60 gr kitap kağıdı
Boyut
:
13,5 X 21
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Esat Arslan

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat