Hakkımızda


MERHABA!
 
Başınızı ağrıtmak istedik, birçok soru sormaya, zihninizi yormaya geldik.
 
Biliyoruz, yazılan ve sorulanların ne olduğuna bakmaksızın yazanın  ve soranın kimliğini araştırmaya  girişenler ve edindikleri önyargılarla eserleri değerlendirenler daima çoğunlukta olmuştur.
 
Ama biz diyoruz ki; hakikatin pasaportu olmaz. Bilgiye vize sorulmaz. Doğrular insanlık malıdır. Hava gibi, su gibi özgürce  dolaşmalıdır.
 
Bildiklerini gizleyip topluma sunmayan veya toplumla paylaşamayanlar hem kendilerini hem de bilgi-birikimlerini sınırlamaktadırlar. Oysa bilgi paylaştıkça artar,düşünceler yaşandıkça gelişir,inanç ve hareketler yüzleştikçe kökleşir.
 
Söylenecek çok söz olduğuna, yazılanı basiretle değerlendirecek nice gözler bulunduğuna inanıyoruz. Onun için sorup sorgulayacağız, yazacağız;ama (başınızı ağrıttığımız için) özür dilemeyeceğiz. Tenkitler ve dualar bekleyeceğiz…
 
Söylediğimiz her şeyin yeni olduğunu iddia etmiyoruz; ama Allah’a, insana, varlığa ve hayata dair değişmez gerçeklerin, değişen her kuşağa yeniden ve yeni dil ile söylemenin sorumluluk olduğuna inanıyoruz.
 
Yapabileceğimiz nefesimizin yettiği kadardır;Bize gereken nefesimizi en verimli şekilde kullanma gayretidir; bunun bilincindeyiz.
 
Yayın çizgimizi öğrenmek isteyenlere şunu diyebilirm:rüşd’ün(doğrunun) tüm boyutlarıyla araştırılması,örtülü gerçeğin açığa çıkarılması,Hakk’ın beyanı ve tebliği... 
 
Bunları sağlamaya katkısı olacağına kanaat getirdiğimiz her eser yayınlanabilir; yeter ki Allah’ın apaçık ve kesin sınırlarını aşar nitelikte olmasın.
 
Bu düşüncelerle  İLİMYURDU’nu kurduk. Bu duygularla size merhaba diyoruz.
 
Yayınlayacağımız eserlerin içeriğine ve kategorisine göre farklı isim(marka)lerle de karşınıza çıkmayı hedefliyoruz. Çıkacak kitaplarımızı “MANA YAYINLARI” adıyla yayınlıyoruz.
 
Sizleri İLİMYURDU'na bekliyoruz.
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat