True
Yetkin Düsünce Sayi 9 - Ataerkillik, Toplumsal Cinsiyet ve Siddet

Yetkin Düsünce Sayi 9 - Ataerkillik, Toplumsal Cinsiyet ve Siddet


Üst yazı
:
Yetkin Düsünce 9
Yayınevi
:
Kategori
:
Süreli Yayın
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Şubat 2020
Sayfa Sayısı
:
288
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
2602-4365Tanıtım Yazısı

9. Sayimizi; YETKIN DÜSÜNCE olarak, üçüncü yila baslamanin ve iki yil boyunca sizlerden aldigimiz olumlu ve onurlandirici tepkilerin mutlulugu ile paylasiyoruz.

Bu sayida dosyamiza artik müzmin bir yaramiz haline gelen “Ataerkillik” ve “Siddet” olgusunu, son zamanlarin oldukça tartismali konusu olan “Toplumsal Cinsiyet” kavramiyla beraber aldik. Ve bu vesile ile  “Istanbul Sözlesmesi” ve onun tartismali maddeleri farkli kalemler tarafindan kritik edildi.

Aylarca tartisma yaratan böyle bir konuya o kadar farkli bakis ve yaklasimlarin olmasi dogal idi; biz de bu farkli ve karsit görüsleri/yorumlari mümkün oldugunca yansitmaya çalistik. Yine çok degerli isimler dosyamiza katkida bulundu: Mustafa Tekin-Muhammet Özdemir-Ihsan Toker- Ayse Yasar Ümütlü-B. Banu Okutan-Yildiz Ramazanoglu-Nevin Basaran- Ahmet Keles-Mustafa Öztürk-M.Yasar Soyalan-Mualla Gülnaz- Kadir Canatan- Esat Arslan-Furkan Ören-Atasoy Müftüoglu.

Aile içi kadina ve çocuga siddet ve bununla ilgili yasal düzenlemeler sürecinde ve sonucunda çokça hedef alinan “KADEM” ve görüslerini aktarmak için Kadem baskani Sn. Saliha Okur Gümrükçüoglu ile bir söylesi bulacaksiniz. Yine bu çerçevede, birkaç yildir basinda pek görmediginiz Gülay Göktürk ile de bir söylesi gerçeklestirdik; zevkle okuyacaginizi umuyoruz.

Kültür Sanat söylesisi ise son zamanlarda TRT’nin yüzünü agartan belgesel filmlerin genç yönetmenlerinden Emre Karapinar ile gerçeklesti. Muhammet Çelik’in hazirladigi, geçen yil gerçeklesen kültür etkinliklerinin kisa bir özetinden sonra, Kadir Canatan ile Zehra Ögüt’ün yaptigi kitap kritiklerini de istifade ederek okuyacaginiz kanisindayiz.


Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Şubat 2020
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enso Creamy 60 gr.
Boyut
:
16 x 24
Kelimeler
:
,

Kitabın Yazarı

Kollektif

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat