True
Yetkin Düsünce Sayi 2 - Adalet ve Istikrar

Yetkin Düsünce Sayi 2 - Adalet ve Istikrar


Üst yazı
:
Yetkin Düsünce 2
Yayınevi
:
Kategori
:
Süreli Yayın
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Nisan 2018
Sayfa Sayısı
:
248
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
2602-4365Tanıtım Yazısı

Yetkin Düsünce dergisinin ikinci sayisi ile karsinizdayiz. Birinci sa­yimizda isledigimiz, en az özgürlük kadar önemli ve belki insanligin sürekli sorunlarinin, arayislarinin, tahayyüllerinin ve beklentilerinin konusu olan “adalet”i, istikrar kavrami esliginde ele aliyoruz. Adalet ve istikrar, toplum için ayri ayri gereklilik arz etmekle birlikte maalesef bazan istikrarin adalete ket vurucu bir sekilde konumlan­dirilmasi kisa ve uzun vadede problemlere yol açiyor.
 
Adalet konusuna farkli açilardan yaklasan yazilari bulacaginiz bu sayida. Ümit Aktas, Ömer Çaha, Muhammet Özdemir, Emre Bagce, Ayse Yasar Ümütlü, Ilhami Güler, Bugra Kalkan, Muhammet Çelik, Abbas Pirimoglu, Saban Ali Düzgün, Adnan Demircan, Hasan Ocak, Mehmet Azimli ve Kadir Canatan analizleriyle bu sayiya katkida bulundular.
 
Ayrica dosya disi yazilarda M. Yasar Soyalan’in küresellik üzerine makalesi dikkat çeliyor. Kültür Sanat bölümünde Aga Han Mimarlik Ödülleri ve Istanbul’da Bir Kitap Kültür Merkezi baslikli yazilarla beraber begeneceginizi umdugumuz iki ayri gezi yazimiz okunmayi bekliyor. Kitap analizleri bölümümüzde konuyla ilgili Zafer Ikbal , Mutahhari ve John Rawls’in eserlerine yapilmis kritikleri bulacaksiniz. Dergimize bu sayiyla birlikte baslayan ilgiyle takip edeceginiz bir bölüm ekledik; Karsilasmalar. Bu sayida, adalet ve istikrar konusunda AK Parti milletvekili Resat Petek ve CHP milletvekili Mehmet Bekaroglu ile yapilmis röportajlarimiz yer aliyor. Keyifle okuyacaginizi düsünü­yoruz.
 
Gelecek sayimizin konusu “Dini Düsüncede Güncelleme” olarak belirlenmistir. Yetkin Düsünce, sizlerin de gayret ve tesvikleriyle büyümeye devam edecektir.
Gelecek sayida bulusmak ümidiyle...


Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Nisan 2018
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr
Kağıt
:
Enso Creamy 60 gr.
Boyut
:
16 x 24
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Kollektif

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat