True
Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet

Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet


Üst yazı
:
Yetkin Düşünce 1
Yayınevi
:
Kategori
:
Süreli Yayın
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ocak 2018
Sayfa Sayısı
:
280
Liste Fiyatı
:
90 TL
ISBN
:
2602-4365Tanıtım Yazısı

Tanitim Yazisi
BAŞLARKEN…
"Düşünce her sey için en yetkin araçtır."
                                                Dale Carnegie 
Niçin bir dergi,  üstelik de iletisim araçlarinin giderek hizlandigi ve her seyin tüketim malzemesine dönüstü/rüldü/gübir zaman diliminde?
Öncelikle fikrin tüketilmesine direnmek gerektigine inaniyoruz. Ikinci olarak epey zamandir Türkiye’de fikri bir duraganlik hali yasaniyor maalesef. Siyasi ve sosyal alani besleyecek entelektüel, düsünsel tartismalar üzülerek söyleyelim oldukça irtifa kaybetmis durumda. Elbette bazi yayinlar üzerinden kendisini göstermeye çalisan ufak fikirsel kipirdanislarin varligi görmezden gelinemez. Ancak bunlarin bir okul/ekol olusturacak bir zemin olma niteligine ve ufka sahip olduklarini söylemek de zor. Bu baglamda farkli düsünce dünyalariyla etkilesime girip yüzlesebilecek ve yeni ufuklara yelken açacak evrensel tartismalara olan ihtiyacimiz artik iyiden iyiye hissedilir durumda. 
Diger yandan, yasadigimiz çaga taniklik eden dert sahibi entelektüellerin sayisi oldukça fazla ve fikir imalatinda bulunacak genis bir potansiyel var. Gereksinim duydugumuz sey; bu dert sahibi entelektüellerin fikir üretimine etkin bir sekilde katilmalarini ve üretilen düsüncenin okuyucuya ve dolayisiyla kültür dünyamiza en güzel sekilde nüfuzunu saglayacak ortam ve araçlar. 
Tam da bu noktada, “Yetkin Düsünce” adiyla çikardigimiz dergi ile sizlere bu araçlardan birini en güzel sekilde sunmak istedik. Düsün dünyamizdaki münferit deger ve seslerin ortak ve özgür bir platformda, temel konu ve kavramlarda odaklanmak suretiyle güçlü ve etkin bir ses olmasini arzuladik.  
“Hakikatin kaynagina yolculuk” mottosuyla ‘yol’açiktik. “Hakikat”in pesinde 3 aylik adimlarla sürecek olan dergimizin yürüyüsünü ayni zamanda bir ‘yetkin’lesme/olgunlasma çabasi olarak görüyoruz. Bu fikriyolculugumuzda entelektüel çabamizda sizlerle birlikte olmak istiyoruz.
Kaliteli içerik ve tartismalarla gelecek sayida karsinizda olmak ümidiyle
 


Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ocak 2018
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enso Creamy 60 gr.
Boyut
:
16 x 24
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Kollektif

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat