True
Suriye Zindanlari

Suriye Zindanlari


Üst yazı
:
Salyangoz
Alt Yazı
:
Bir Casusun Günlügü
Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
El Qavqaa
Kategori
:
Roman
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
3. Basım / Ekim 2017
Sayfa Sayısı
:
239
Liste Fiyatı
:
160 TL
ISBN
:
978-605-5793-88-3Tanıtım Yazısı

Suriyeli yazar Mustafa Halife’nin bu romani, Hristiyan bir Arap vatandasinin hikayesini anlatiyor. Egitim için gittigi Fransa’dan alti yil sonra ülkesine döndügünde; havaalaninda, Müslüman Kardesler Örgütü’ne üye olmak suçlamasiyla tutuklanir! Ve böylesi anlamsiz bir suçlama sonucu hapishanede tam 13 yil geçirir.
 
Kitabin kahramani her ne kadar dini ve siyasi konumunu açiklamaya çalissa da basarili olamaz. Sonuçta çift tarafli bir baskiya maruz kalir. Bir taraftan gardiyanlarin diger taraftan ise beraber hapsedildigi Islami cemaatlere mensup mahkûmlarin baskisi. Baskilar sonucu çevresine bir uzlet duvari örülür ve mahkumiyeti süresince neredeyse hiç konusmaz.
 
Bir gün hücresinin duvarinda basi hizasina gelen bir deligi kesfeder ve bu delikten idamlarin ve iskencelerin uygulandigi hapishane meydanini battaniyesi altina saklanarak gizli gizli gözlemeye baslar. Mahkumlari çöküntüye ugratan iskencelerin tasvirleri kitaba sürükleyici bir üslup kazandirirken olaylarin çesitliligi her bölümde sürpriz sonuçlarla karsilastiriyor okuyucuyu. Mesela bu hapishanede uyuz olmak bile ölmek için yeterli bir sebeptir. Yine gardiyanlarin fare yakalamasi, yakaladiklari fareyi mahkuma yedirme firsati bulmalari açisindan oldukça sevinç verici bir olaydir. Bir baba üç oglunun ayni anda idam edilisine sahit olabilir. Tüm bu örnekler kitapta tasvir edilen cehennemin sadece ayrintilaridir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ekim 2017
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Mustafa HALİFE

Çeviri Kitaplar

Arapça (64)
Farsça (21)
Hollandaca (1)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat